Om arbeidsgiveren
Toyota Sør er et av distriktets største bilforhandlere og har to avdelinger: Kristiansand og Arendal. Vi er 107 kundeorienterte medarbeidere som gjør sitt beste hver dag for å gi kundene våre den gode servicen de fortjener. I 2024 solgte vi over 2 000 biler, og omsatte for ca. 720 millioner kroner.
Vi har stort fokus på kundeopplevelser og har en tydelig visjon "Vi vil ha Norges mest fornøyde bilkunder". Gjennom Toyotas globale utviklingsprogram jobber vi målrettet for å utvikle fremtidens medarbeidere og ledere - programmene er basert på våre kjerneverdier: kontinuerlig forbedring og respekt for mennesker.
Vi er 100% eid av Bauda AS - Norges største forhandlergruppering for Toyota. I 2024 omsatte konsernet for ca. 6 300 millioner kroner og solgte over 18 000 biler, og har over 950 dedikerte medarbeidere.
Arbeidsplassene i Bauda-konsernet skal preges av mangfold, og våre medarbeidere skal gjenspeile befolkning generelt. Vi oppfordrer alle som er kvalifisert til å søke jobb hos oss uansett alder, funksjonsevne, kjønn eller etnisk bakgrunn
Vil du lede og utvikle en avdeling med et av Norges mest kjente bilmerker?
Vi søker en samlende, engasjert og fremtidsrettet leder som ønsker å ta et helhetlig ansvar for vår avdeling i Arendal, og bidra til å videreføre vår kultur, kvalitet og vårt samarbeid med kunder og kollegaer. Du deler vår visjon - Vi vil ha Norges meste fornøyde bilkunder.
Med respekt for hverandre og kontinuerlig forbedring som fundament i våre verdier jobber vi hardt sammen for å nå våre mål.
Som plassjef hos oss vil du være ansvarlig for den daglige operative driften og ha et overordnet ansvar for salg og personalledelse av våre 40 medarbeidere. Du vil ha en sentral rolle i driften og utviklingen av både organisasjonen, menneskene og resultatene, og sikre at våre kunder får den kvaliteten og oppfølgingen Toyota er kjent for. Stillingen rapporterer til Administrerende direktør og du vil inngå i den lokale ledergruppen.
Aksess Bemanning bistår i rekrutteringsprosessen.
Hvorfor bli en del av Toyota sør?
Vi legger stor vekt på et positivt arbeidsmiljø og et sterkt fellesskap. Hos oss får du ikke bare muligheten til å jobbe med et av verdens ledende bilmerker, men også sjansen til å utvikle deg både profesjonelt og personlig. Vi verdsetter hver enkelt medarbeider og tror på å skape et arbeidsmiljø som inspirerer til samarbeid, innovasjon og suksess
- Kontinuerlig forbedring - vi tror at små steg i riktig retning, hver dag, gir store resultater over tid. Hos oss får du muligheten til å forme og forbedre både drift og kultur.
- Respekt for mennesker - vi tror at tillit og likeverd er grunnlaget for et godt arbeidsmiljø. Som plassjef blir du en viktig kulturbærer som legger til rette for trygghet, åpenhet og samarbeid.
- Opplæring og utvikling - vi investerer i deg. Toyota er kjent for solide opplæringsprogrammer, både innen ledelse og teknisk kompetanse. Hos oss skal du aldri stå stille, men hele tiden ha mulighet til å lære og vokse.
- Bærekraft og ansvar - vi har et sterkt engasjement for miljø og samfunnsansvar, og ønsker ledere som deler vår visjon om å skape verdier langt utover det kommersielle.
Hvorfor bli plassjef hos oss:
- En sentral lederrolle av en avdeling med anerkjent merkevare
- Gode utviklingsmuligheter i en solid og fremtidsrettet organisasjon
- Et bredt ansvarsområde i en spennende organisasjon med vekstambisjoner
- Konkurransedyktige betingelser
- Et dyktig og engasjert team med gode kollegaer
- Muligheten til å sette ditt preg på en viktig avdeling
Som ny plassjef hos oss vil du:
- Ha ansvar for daglig drift, med personal- og resultatansvar
- Lede og motivere teamet, med fokus på effektivitet, lønnsomhet og kontinuerlig utvikling
- Operativt salgsarbeid for avdelingen
- Utvikle og følge opp salgsstrategier og kampanjer
- Sikre at avdelingen leverer god service som sikrer høy kundetilfredshet
- Samarbeide tett med administrerende direktør og andre avdelinger i konsernet
For å lykkes i rollen bør du ha:
- Høyere utdanning innen ledelse. Relevant arbeidserfaring kan kompensere for manglende utdanning.
- Erfaring med personalledelse, salgsledelse og kundeoppfølging
- God forretningsforståelse og erfaring med budsjett- og resultatansvar
- Gode norsk og engelskkunnskaper, muntlig og skriftlig
- Gode datakunnskaper og erfaring med bruk av ERP system
- Erfaring fra bilbransjen er en fordel, men ikke et krav
For å nå vår visjon mener vi at du:
- Er en naturlig lagspiller som skaper et positivt og produktivt arbeidsmiljø
- Har gode kommunikasjons- og samarbeidsevner
- Er strukturert, analytisk og nysgjerrig, ser gjerne muligheter der andre ser utfordringer
- Har gode mellommenneskelige egenskaper
- Er fremoverlent, har beslutnings- og gjennomføringsevne
- Har evne til å skape engasjement og utvikling i organisasjonen
Synes du dette høres spennende ut vil vi gjerne høre fra deg! Har du spørsmål eller ønsker å vite mer om stillingen?
Ta kontakt med Aksess bemanning v./ Gry Knutsen på tlf 916 98 003 eller Linn Østerhus på tlf 941 36 340.
Alle søknader må mottas elektronisk gjennom vårt system. Dersom du ikke allerede har en profil hos oss må dette opprettes - gå inn på www.aksessbemanning.no og start registreringen. Husk å være innlogget før du starter søknaden.
.
Kontaktinformasjon
Kontaktperson: Gry Knutsen
Stillingstittel: Rekrutteringsrådgiver
Telefon: 91 69 80 03
Kontaktperson: Linn Østerhus
Stillingstittel: Kandidatrådgiver
Telefon: 94 13 63 40
Stillingsinformasjon
Stillingsform: Fast
Søknadsfrist: 30.5.2025
Arbeidssted: